Įdėk skelbimą Įdėk skelbimą - Autogidas.lt pasirūpins pardavimu!
Straipsniai
Dalykai, kurių artėjant žiemai pamiršti nevalia
2016-10-24
Lietuvoje žinomas posakis, kad kelininkus žiema užklumpa netikėtai. Tačiau šis posakis didele dalimi gali būti pritaikytas ir automobilių vairuotojams: juk padangų keitimo bumas kyla ne pirmą kartą temperatūrai nukritus žemiau nulio, o tik pašalus ir pati..
Žieminių padangų mados: ką rinktis artėjančiam sezonui?
2016-10-20
Artėja lapkričio 1-oji: diena, kurią Lietuvoje jau leidžiama važinėti automobiliais, kurie apauti dygliuotomis padangomis. Neužilgo ir lapkričio 10-oji – diena, kuomet vasarinių padangų naudojimas tampa draudžiamas. Jeigu žiemines padangas pirkote tik pra..
Telefono prie vairo žala – reklamose
2016-10-12
Nerastume policininko ar eismo eksperto, kuris teigtų, jog mobilaus telefono naudojimas prie vairo yra naudingas. SMS žinučių rašymas, socialinių tinklų atnaujinimas, nuotraukų peržiūra ir kiti veiksmai, nukreipiantys dėmesį nuo kelio į telefono ekraną, y..
Paryžiaus automobilių paroda: naujovės ir skurdas
2016-10-07
Viso pasaulio automobilių gerbėjų dėmesys pirmomis spalio savaitėmis sutelktas į Paryžių – čia vyksta viena prestižiškiausių parodų pasaulyje „Mondial de l‘automobile“. Kas antrus metus rudenį vykstanti paroda šiemet autofanų meka tapo spalio 1-16 dienomi..
Pėsčiųjų pareigos eisme
2016-10-04
Automobilių vairuotojai neretai griežia dantį ant kitų eismo dalyvių: dviratininkai pažeidinėja eismo taisykles ir važinėja bet kaip, o pėstieji per perėjas eina žiopsodami. Kartais – nebūtinai per perėjas. O kiti transporto priemonių vairuotojai nuolat „..
Automobilio mokestis – neišvengiamas
2016-09-28
Lietuva yra viena nedaugelio Europos Sąjungos valstybių, dar neturinčių automobilio naudotojo mokesčio. Kas jis toks, kodėl jis (ne)reikalingas ir ar jo reikia bijoti?..
Dyzeliniai automobiliai teršia labiau nei galvojate
2016-09-27
Visų Europoje parduodamų dyzelinių automobilių tarša yra gerokai didesnė nei deklaruojama – taip teigia Belgijos nevyriausybinė organizacija „Transport & Environment“. „Gerokai labiau“ – dešimt ar net penkiolika kartų labiau, nei deklaruojama...
Kelionė mieste: kaip greičiau?
2016-09-22
Pirmas žodis, atėjęs į galvą pamačius antraštę, greičiausiai buvo „automobiliu“ – vis tik čia transporto skelbimų, o ne dviratininkų tinklalapis. Tačiau toks požiūris, švelniai tariant, yra klaidingas. Mažuose miesteliuose jį paneigti sudėtinga, tačiau be..
Techninė apžiūra: ar reikia ją „liberalizuoti“?
2016-09-21
Lietuvoje techninę apžiūrą atlieka 10 įmonių, suskirstytų pagal apskritis, o visas jas vienija asociacija „Transeksta“. Seime reguliariai pasigirsta pasiūlymų transporto priemonių techninę apžiūrą liberalizuoti – leisti ją atlikti bet kuriam automobilių s..
Agresyvus vairavimas: nenaudingas, bet kartais natūralus
2016-09-19
Pykčio nauda abejotina bet kurioje gyvenimo situacijoje, tačiau prie vairo jis – visada žalingas. Nepaisant to, dalį gatvėje sutinkamų vairuotojų galima identifikuoti kaip piktus ir agresyvius. Kodėl jie tokie, kaip pačiam išvengti bereikalingo pykčio ir ..
Eismo spūsčių priežastis – vairuotojai
2016-09-15
Rugsėjis yra mėnuo, kurį vairuotojai turi daug šansų susipažinti su reiškiniu, vadinamu „eismo spūstimi“. Jeigu kitais periodais (prieš šv. Kalėdas, po ilgųjų vasaros savaitgalių ir pan.) galima numatyti laiką ir vietas, kur eismas tampa intensyvesnis (po..
Vilkikų variklių „čipavimo“ pliusai ir minusai
2016-09-09
Transporto priemonių kompiuterių programuotojai darbo turi ne tik su lengvaisiais automobiliais, bet ir sunkvežimiais. Šių „čipavimas“ taip pat yra neretas reiškinys ir nenaujų vilkikų parką valdančios įmonės tuo naudojasi...
Lengvųjų automobilių „čipavimas“: tiesa ir mitai
2016-09-07
„Automobilis taps galingesnis, vartos mažiau degalų, tačiau jo patikimumas nesumažės“, - tokiais šūkiais vairuotojus vilioja Lietuvoje jau žinomą paslaugą, „chip tuningą“, siūlančios įmonės. Ar jie teisingi? Ar išties sumokėjus kelis šimtus eurų, automobi..
Eismo taisyklės, kurių vairuotojai nesilaiko
2016-09-05
Internete nesunkiai galima rasti sąrašus keisčiausių eismo taisyklių įvairiausiose valstybėse. Kai kurios jos užsiliko pusę amžiaus ir šiems laikams yra nelogiškos, kai kurios buvo tinkamos tik trumpuoju laikotarpiu, tačiau jam praėjus, tampa anekdotų šal..
Kaip vairuotojams išgyventi rugsėjį?
2016-09-02
Žodis „išgyventi“ gal kiek per stiprus, turint galvoje kasdienines keliones gatvėse, tačiau po juo išties slepiasi nemažai grėsmių. Niekas nepaneigs teiginio, jog rugsėjo mėnesį eismas didžiuosiuose miestuose būna gerokai intensyvesnis nei vasarą: tėvai v..
Ekonomija su „Ford Mustang“
2016-08-30
„Ford Mustang“ ir „ekonomija“ turi bendro maždaug tiek pat, kiek „medis“ ir „dramblys“? Šiam 4,8 metrų ilgio kupė ekologijos geno nepridėjo ir keturių cilindrų „Ecoboost“ 2,3 l darbinio tūrio variklis, montuojamas į naujausios kartos Europoje parduodamą „..
Kodėl naudojate rūko žibintus be reikalo?
2016-08-29
Vienus tai akina, kitiems gražiau atrodo, tretiems – praktiška. Rūko žibintai automobiliuose yra dalykas, galintis padalinti vairuotojus į dvi dalis: vieni už jų naudojimą tik prireikus, o kiti nori juos įsijungti bet kada ir bet kur...
Lenktynių trasos Baltijos šalyse: lietuviai – autsaideriai
2016-08-18
Prieš dešimt metų Baltijos šalių lenktynininkai galėjo skųstis, kad čia nėra gerų lenktynių trasų. Jie buvo teisūs: „Nemuno žiedas“ Lietuvoje ant mirties slenksčio užmynęs gerokai ilgesnį laiką, „Bikernieki“ trasa Latvijoje nebuvo rekonstruota nuo sovietm..
Atnaujintos žiedinės sankryžos sukiršino vairuotojus
2016-08-16
Populiari tema pastaruoju metu Vilniuje – atnaujintos žiedinės sankryžos prie Žirmūnų ir Olandų g. Bent kartą pravažiuoti jomis tapo kone būtinu dalyku, kaip ir Paryžiuje pamatyti Eifelio bokštą. Kodėl kelios nubrėžtos linijos sukėlė tiek diskusijų?..
Žinutės rašymas prie vairo pavojingesnis už narkotikus
2016-08-12
Samprotavimų temomis, kaip alkoholis ar kiti narkotikai veikia vairavimą, galima perskaityti labai daug. Kone niekas nesiginčija tik dėl fakto, jog bet kokia narkotinė medžiaga žmogaus gebėjimą vairuoti paveikia neigiamai. O kaip vairavimą veikia dalykas,..
Pigus šoninis slydimas – misija įmanoma
2016-08-10
Automobilių sportas yra brangus malonumas: tiek ralio, tiek žiedinių lenktynių, tiek šoninio slydimo ar kitos sporto šakos vienerių lenktynių biudžetai siekia keturženkles sumas. O kur dar technikos įsigijimo kaštai.....
Ėmėsi ambicingų planų - per vieną dieną suvienyti Lietuvą
2016-08-09
Per vieną dieną šimtai motociklininkų - keliautojų ruošiasi apvažiuoti visą Lietuvą ir ją suvienyti. Tokią ambicingą misiją sau kelia rugpjūčio 20d. vyksiančio renginio „Ryterna modul Mototurizmo ralis“ organizatoriai...
Kas yra turbina ir kaip ją prižiūrėti?
2016-08-02
Turbokompresorius arba turbina, kaip labiau mėgsta vadinti automobilių specialistai, yra neatsiejamas atributas nuo visų šiandieninių dyzelinių ir daugelio benzininių variklių. Į automobilių pasaulį jis įsiveržė palyginti neseniai, pradėjo populiarėti pri..
Saugos diržai ir saugo, ir kelia pavojų
2016-08-02
Saugos diržo patentas buvo užregistruotas 1885-aisiais, o po kelių dešimtmečių, tarpukario metais, keli gydytojai tokią technologiją pritaikė savo automobiliuose ir paskatino didžiuosius gamintojus padaryti tą patį. Raginimas nebuvo išgirstas – automobili..
Dovanos automobilių mėgėjui
2016-07-27
Dovanos išrinkimas gimtadienio ar kitos šventės proga dažnam žmogui yra galvos skausmas. Įteikti daiktą, kuris namie atliks dulkių surinkėjo darbą, nesinori niekam, o prekybos centro dovanų čekis – irgi ne pati mieliausia išeitis. Šiame straipsnyje trumpa..
Lietuvoje 34 metus buvo gaminami autobusai
2016-07-25
Lietuvoje šiomis dienomis yra kelios gamyklos, štampuojančios agregatus įvairiems serijiniams automobiliams: nuo įvairių laidų ir elektros jungčių iki alkūninių velenų. Tačiau lietuviams ne naujiena yra ir serijinė pačių transporto priemonių gamyba. Šiand..
Kaip išvengti problemų keliaujant užsienyje
2016-07-15
Vasara – metas, kada nemažai lietuvių automobiliais keliauja į užsienio šalis. Remiantis Europos statistikos departamento duomenimis, automobilis po Europos Sąjungą keliaujantiems turistams buvo antra populiariausia susisiekimo priemonė po lėktuvo. Mašiną..
Hibridiniai automobiliai: metas pamiršti mitus
2016-07-14
Automobilių pasaulyje apie hibridines transporto priemones (turinčias dviejų tipų variklius: tradicinį vidaus degimo bei elektrinį) prikurta nemažai mitų. Kai kurie neatsirado be priežasties, tačiau dalis jų yra neteisingi, atsiradę tik iš nežinojimo...
Priežastys, kodėl automobiliai negauna techninės apžiūros
2016-07-12
Vos kas antras lengvasis automobilis Lietuvoje iš pirmo karto gauna techninės apžiūros taloną. Šalyje dar įsigalėjęs mechanikų posakis „tegul technikinės lape surašo, ką reikia pataisyti, tą ir tvarkysim“, tačiau jis iš principo nėra teisingas...
Vaikų kėdutės automobiliuose – kokias klaidas dažniausiai daro tėvai?
2016-07-11
Šiais laikais didžioji dalis vairuotojų jau įprato vaikus vežti jiems pritaikytose kėdutėse. Tačiau ne visi žino, kaip tą daryti teisingai, tad pagrindinius principus paaiškinsime šiame straipsnyje...

Paieška straipsniuose

Jei iškilo klausimų, rašykite čia
Darbo laikas: I-V 09:00 - 17:00
UAB „Vertikali Medija“

Klausimai ir komentarai