Įdėk skelbimą Įdėk skelbimą - Autogidas.lt pasirūpins pardavimu!
Straipsniai
Nauji automobilių gamintojų atstovai atranda Lietuvą
2016-12-05
Lietuvoje kasmet debiutuoja po naują automobilių markę: prieš kelerius metus veiklą pradėjo po pertraukos grįžęs vokiškas greičio etalonas „Porsche“, netrukus – prabangieji italai „Maserati“, o iškart po jų apie debiutą prakalbo ir prabangūs amerikiečiai ..
Sostinės gelbėtojas – vakarinis aplinkkelis
2016-11-30
Vilniaus gyventojai ir dažnai šiame mieste besilankantys vairuotojai su nekantrumu laukia gruodžio antrosios pusės. Tuomet turėtų būti atidaryta trečioji Vilniaus vakarinio aplinkkelio atkarpa, kuri, kaip manoma, ženkliai sumažins spūstis pagrindinėse mie..
Los Andželo automobilių paroda: Amerikos naujovės
2016-11-28
Daugiau nei šimto metų istoriją skaičiuojanti Los Andželo automobilių paroda yra viena didžiausių ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje. Automobilių gamintojai joje pristato daugiausia į JAV rinką orientuotas naujoves, tačiau jos neretai sulaukia pasisekimo..
6 patarimai, kaip saugiai vairuoti žiemą
2016-11-25
Ilgėjant tamsiam paros metui, keliuose padaugėja nelaimingų atsitikimų. Dėl jų būna kalti ne tik pėstieji, kurie dažnai nesilaiko saugaus eisimo taisyklių, bet ir vairuotojai, kurie ne visada žino, kaip elgtis keliuose prasidėjus šlapdribai, esant plikled..
„Toyota Prius“ fenomenas
2016-11-23
Prieš dvi dešimtis metų, 1997-aisiais, į pasaulio gatves išriedėjo pirmasis „Toyota Prius“ hibridinis hečbekas. Laikais, kai mažiau nei 10 litrų benzino šimtui kilometrų vartojantis benzininis automobilis atrodė sunkiai įmanomas, „Toyota“ parodė dvigubai ..
Gero visureigio paieškos nėra lengvos
2016-11-17
Visureigis arba krosoveris – sparčiai populiarėjantis automobilio kėbulo tipas. Šiomis dienomis žodžio „visureigis“ reikšmė yra truputį kita, nei buvo prieš dvidešimt metų: šešiolika ar septyniolika centimetrų nuo žemės pakilę priekiniais ratais varomi kr..
Naudotų elektromobilių rinka Lietuvoje
2016-11-15
Pirmieji nauji elektromobiliai Lietuvoje atsirado prieš mažiau nei 10 metų, o šiandien tokią transporto priemonę išvysti šalies gatvėse – jokia egzotika. Vilniuje netgi taksi įmonė „Smart Taxi“ naudoja keliolika „Nissan LEAF“ bei „Nissan E-NV200“ automobi..
Gatvės žiemą: ne visada kelininkai (ne)pasiruošę
2016-11-11
Vos tik Lietuvos kelius nuklojo sniegas, daugelis eismo dalyvių pernelyg negalvodami išpyškino seniai žinomą posakį: „Kelininkus žiema užklupo netikėtai“. Tačiau kiek ši frazė yra teisinga šiandien? Galbūt joje vieną kitą žodį reikėtų pakeisti?..
Automobilio pirkimas: kaip apsisaugoti nuo apgavysčių
2016-11-04
Naudotos transporto priemonės pirkimas paprastai yra didelis galvos skausmas. Jeigu tik galėtų, turbūt 99 proc. žmonijos važinėtų naujais automobiliais, tačiau ne kiekvienas vilki „Giorgio Armani“ kostiumą ar avi „Louboutin“ batelius. Maždaug 19 iš 20 Lie..
WRC pasaulyje – nieko naujo
2016-11-03
Pasaulio ralio čempionate pastaraisiais metais vyksta kova tik dėl antrosios vietos. Pirmoji daugiau nei dešimtmetį rezervuota prancūzams vardu Sebastienas: 2004-2012 metais karaliavo S. Loebas, šiuo metu bandantis įsitvirtinti ralio reido ir ralio kroso ..
Padangų mišinio sudėtis ir jo įtaka važiavimui
2016-11-02
Žieminės padangos pagal jų tipą paprastai skirstomos į dvi: dygliuotos ir nedygliuotos. Pastarąsias galima išskirti į dar dvi: minkšto protektoriaus gumos tipo ir kieto. Kuo jos skiriasi ir kam kurios reikalingos?..
Lietuvos ralio čempionas – latvis
2016-10-28
Lietuvos automobilių ralio 2016-ųjų metų čempionais tapo ekipažas iš Latvijos – Janis Vorobjovas ir Andris Malniekas. Jie šį titulą iškovojo tik itin atkakliame paskutiniame čempionato etape Druskininkuose, pavadintame „Rally Classic“...
7 patarimai, kaip vairuoti ekonomiškai šaltuoju sezonu
2016-10-27
Užklupus pirmiesiems šalčiams, vairuotojai vėl ima nerimauti, jog automobilis sunaudos daugiau degalų nei šiltuoju sezonu. Ką daryti, kad prietaisų skydelis kas savaitę nesignalizuotų apie apytuštį degalų baką? Kaip vairuoti kuo ekonomiškiau?..
Dalykai, kurių artėjant žiemai pamiršti nevalia
2016-10-24
Lietuvoje žinomas posakis, kad kelininkus žiema užklumpa netikėtai. Tačiau šis posakis didele dalimi gali būti pritaikytas ir automobilių vairuotojams: juk padangų keitimo bumas kyla ne pirmą kartą temperatūrai nukritus žemiau nulio, o tik pašalus ir pati..
Žieminių padangų mados: ką rinktis artėjančiam sezonui?
2016-10-20
Artėja lapkričio 1-oji: diena, kurią Lietuvoje jau leidžiama važinėti automobiliais, kurie apauti dygliuotomis padangomis. Neužilgo ir lapkričio 10-oji – diena, kuomet vasarinių padangų naudojimas tampa draudžiamas. Jeigu žiemines padangas pirkote tik pra..
Telefono prie vairo žala – reklamose
2016-10-12
Nerastume policininko ar eismo eksperto, kuris teigtų, jog mobilaus telefono naudojimas prie vairo yra naudingas. SMS žinučių rašymas, socialinių tinklų atnaujinimas, nuotraukų peržiūra ir kiti veiksmai, nukreipiantys dėmesį nuo kelio į telefono ekraną, y..
Paryžiaus automobilių paroda: naujovės ir skurdas
2016-10-07
Viso pasaulio automobilių gerbėjų dėmesys pirmomis spalio savaitėmis sutelktas į Paryžių – čia vyksta viena prestižiškiausių parodų pasaulyje „Mondial de l‘automobile“. Kas antrus metus rudenį vykstanti paroda šiemet autofanų meka tapo spalio 1-16 dienomi..
Pėsčiųjų pareigos eisme
2016-10-04
Automobilių vairuotojai neretai griežia dantį ant kitų eismo dalyvių: dviratininkai pažeidinėja eismo taisykles ir važinėja bet kaip, o pėstieji per perėjas eina žiopsodami. Kartais – nebūtinai per perėjas. O kiti transporto priemonių vairuotojai nuolat „..
Automobilio mokestis – neišvengiamas
2016-09-28
Lietuva yra viena nedaugelio Europos Sąjungos valstybių, dar neturinčių automobilio naudotojo mokesčio. Kas jis toks, kodėl jis (ne)reikalingas ir ar jo reikia bijoti?..
Dyzeliniai automobiliai teršia labiau nei galvojate
2016-09-27
Visų Europoje parduodamų dyzelinių automobilių tarša yra gerokai didesnė nei deklaruojama – taip teigia Belgijos nevyriausybinė organizacija „Transport & Environment“. „Gerokai labiau“ – dešimt ar net penkiolika kartų labiau, nei deklaruojama...
Kelionė mieste: kaip greičiau?
2016-09-22
Pirmas žodis, atėjęs į galvą pamačius antraštę, greičiausiai buvo „automobiliu“ – vis tik čia transporto skelbimų, o ne dviratininkų tinklalapis. Tačiau toks požiūris, švelniai tariant, yra klaidingas. Mažuose miesteliuose jį paneigti sudėtinga, tačiau be..
Techninė apžiūra: ar reikia ją „liberalizuoti“?
2016-09-21
Lietuvoje techninę apžiūrą atlieka 10 įmonių, suskirstytų pagal apskritis, o visas jas vienija asociacija „Transeksta“. Seime reguliariai pasigirsta pasiūlymų transporto priemonių techninę apžiūrą liberalizuoti – leisti ją atlikti bet kuriam automobilių s..
Agresyvus vairavimas: nenaudingas, bet kartais natūralus
2016-09-19
Pykčio nauda abejotina bet kurioje gyvenimo situacijoje, tačiau prie vairo jis – visada žalingas. Nepaisant to, dalį gatvėje sutinkamų vairuotojų galima identifikuoti kaip piktus ir agresyvius. Kodėl jie tokie, kaip pačiam išvengti bereikalingo pykčio ir ..
Eismo spūsčių priežastis – vairuotojai
2016-09-15
Rugsėjis yra mėnuo, kurį vairuotojai turi daug šansų susipažinti su reiškiniu, vadinamu „eismo spūstimi“. Jeigu kitais periodais (prieš šv. Kalėdas, po ilgųjų vasaros savaitgalių ir pan.) galima numatyti laiką ir vietas, kur eismas tampa intensyvesnis (po..
Vilkikų variklių „čipavimo“ pliusai ir minusai
2016-09-09
Transporto priemonių kompiuterių programuotojai darbo turi ne tik su lengvaisiais automobiliais, bet ir sunkvežimiais. Šių „čipavimas“ taip pat yra neretas reiškinys ir nenaujų vilkikų parką valdančios įmonės tuo naudojasi...
Lengvųjų automobilių „čipavimas“: tiesa ir mitai
2016-09-07
„Automobilis taps galingesnis, vartos mažiau degalų, tačiau jo patikimumas nesumažės“, - tokiais šūkiais vairuotojus vilioja Lietuvoje jau žinomą paslaugą, „chip tuningą“, siūlančios įmonės. Ar jie teisingi? Ar išties sumokėjus kelis šimtus eurų, automobi..
Eismo taisyklės, kurių vairuotojai nesilaiko
2016-09-05
Internete nesunkiai galima rasti sąrašus keisčiausių eismo taisyklių įvairiausiose valstybėse. Kai kurios jos užsiliko pusę amžiaus ir šiems laikams yra nelogiškos, kai kurios buvo tinkamos tik trumpuoju laikotarpiu, tačiau jam praėjus, tampa anekdotų šal..
Kaip vairuotojams išgyventi rugsėjį?
2016-09-02
Žodis „išgyventi“ gal kiek per stiprus, turint galvoje kasdienines keliones gatvėse, tačiau po juo išties slepiasi nemažai grėsmių. Niekas nepaneigs teiginio, jog rugsėjo mėnesį eismas didžiuosiuose miestuose būna gerokai intensyvesnis nei vasarą: tėvai v..
Ekonomija su „Ford Mustang“
2016-08-30
„Ford Mustang“ ir „ekonomija“ turi bendro maždaug tiek pat, kiek „medis“ ir „dramblys“? Šiam 4,8 metrų ilgio kupė ekologijos geno nepridėjo ir keturių cilindrų „Ecoboost“ 2,3 l darbinio tūrio variklis, montuojamas į naujausios kartos Europoje parduodamą „..
Kodėl naudojate rūko žibintus be reikalo?
2016-08-29
Vienus tai akina, kitiems gražiau atrodo, tretiems – praktiška. Rūko žibintai automobiliuose yra dalykas, galintis padalinti vairuotojus į dvi dalis: vieni už jų naudojimą tik prireikus, o kiti nori juos įsijungti bet kada ir bet kur...

Paieška straipsniuose

Jei iškilo klausimų, rašykite čia
Darbo laikas: I-V 09:00 - 17:00
UAB „Vertikali Medija“

Klausimai ir komentarai