Straipsniai
Elektromobiliai tobulėja: lūžis Lietuvoje jau arti
2017-02-23
Elektra varomos transporto priemonės lietuviams vis dar egzotika, tačiau jų lūžis jau arti. Nepraeis nei penki metai, kai naujo automobilio ieškantis žmogus rimtai svarstys pasirinkimo galimybes tarp benzinu ir elektra varomo automobilių. Tam yra daug priežasčių..
Kelininkų barstoma druska automobilius gadins dar ilgai
2017-02-22
Lietuvos kelininkai ilsėtis neturi kada. Vasaros skiriamos gatvių remontui ir naujų atkarpų tiesimui, žiemos – kelių priežiūrai. Neatsiejamas žieminės priežiūros, trunkančios bene pusmetį, atributas yra druska, graužianti ne tik sniegą su ledu, bet ir žmonių batus bei automobilų kėbulus. Iš ko ji susideda ir ar egzistuoja aplinkai draugiškesni mišiniai?..
Automobilių nuoma. Kada šią paslauga rinktis naudinga?
2017-02-20
Automobilių nuoma šiomis dienomis tapo plačiai eskaluojama tema. Visuomenėje kilę skandalai puikiai parodo, kad norėdami išvengti nemalonumų, automobilį nuomotis reiktų iš tuo užsiimančių bendrovių. Dažnas Lietuvos gyventojas, kuris turi savo automobilį kartais net nesusimasto apie automobilių nuomos privalumus. Gyvenant technologijų pasaulyje išsinuomoti automobilį dabar galime vos keliais mygtuko paspaudimais savo išmaniajame telefone...
Viešojo transporto „sveikata“ – nedžiuginanti sritis
2017-02-13
Vertinant iš eismo saugumo perspektyvos, lengvųjų automobilių kritinis amžius yra apie 10 metų: peržengus šią ribą, jų įgimtos saugumo savybės ženkliai prastėja, o techninė būklė – blogėja. Pagal Lietuvos techninės priežiūros asociacijos „Transeksta“ duomenis, itin skaudžių padarinių avarijos metu tikimybė, lyginant 10 metų amžiaus automobilį su 2-4 metų senumo transporto priemone, yra didesnė 1,5-2 kartus...
100 tūkst. lietuvių nebeturi galiojančių vairuotojo pažymėjimų
2017-02-10
2017-ųjų vasario 4 buvo diena, kurią beveik šimtas tūkstančių lietuvių neteko galiojančio vairuotojo pažymėjimo. Valstybės įmonė „Regitra“ įspėjimus, kad 2017-ųjų vasario 3 yra paskutinė galiojimo diena popieriniams laminuotiems vairuotojo pažymėjimams, d..
Ar didelis šaltis kenkia automobiliui?
2017-02-03
Vyresni žmonės dar atsimena laikus, kuomet gatvėse praktiškai nelikdavo transporto – spaudžiant didesniam šalčiui, automobilių alyva tiesiog užšaldavo. Pravėrus variklio dangtį, senuose „žiguliuose“ švytėdavo žvakių laidai, liudijantys apie netvarkingą elektros sistemą. Tuomet buvo populiarus posakis, jog šaltis kenkia automobiliui ir šis žiemą dėvisi keliskart greičiau. Ar toks posakis aktualus šiandien?..
Lietuviško ralio etalonas – „Halls Winter Rally“
2017-02-02
Pirmasis Lietuvos ralio čempionato etapas turi specifinę įtaką visam automobilių sportui. Tai – pirmasis didelis sporto renginys šalyje kiekvienais metais, kurį „Utenos ralio“, „Žiemos ralio“ ar kitais vardais žino daugelis lietuvių. Nemažai tautiečių jame ir apsilanko – organizatorių skaičiavimu, apie 50 tūkst...
5 patarimai, kurie pagreitins automobilio pardavimą
2017-01-27
Pirkdami automobilį siekiame būti tikri, jog išsirinkome geriausią variantą. Didelė automobilių pasiūla apsunkina pardavimo procesą: pirkėjas renkasi iš gausybės pasiūlymų, o pardavėjas turi paruošti ir pristatyti parduodamą transporto priemonę taip, kad ..
Kas lemia avarijas keliuose?
2017-01-26
Lietuva sparčiai gerina eismo saugumo statistiką – žuvusiųjų skaičius šalies keliuose 2016-aisiais sumažėjo daugiau nei penktadaliu. Tačiau palyginus su kitomis Europos Sąjungos šalimis, nuo vidurkio dar atsiliekame. Eismo specialistai teigia, kad didelę ..
Detroito automobilių parodoje – amerikietiškos naujovės
2017-01-19
Didžiausias automobiliams skirtas renginys kiekvienų metų sausio mėnesį – Detroito automobilių paroda. Tai yra viena didžiausių JAV ir visame pasaulyje naujų automobilių ir jų technologijų paroda. 2017-ųjų parodoje buvo pristatyti naujausi JAV rinkai skir..
Dakaras baigėsi, prasidėjo Dakaras
2017-01-17
Tai – gerai žinoma penkiskart Dakaro ralyje dalyvavusio Benedikto Vanago frazė, ištarta po vieno iš jo įveiktų maratonų. 2017-aisiais ši frazė irgi tinka, tik ją taria jau ne B. Vanagas, o kitas patyręs bekelės lenktynininkas – Antanas Juknevičius...
Neužsikūrė automobilis? Nepamirškite kelių dalykų
2017-01-11
Pirmasis sausio mėnesio savaitgalis ir kelios dienos prieš jį daliai vairuotojų tapo prakeikimu. Oras atvėso iki 20 laipsnių šalčio, o pro pirštus į automobilio priežiūrą žvelgiantys vairuotojai susidūrė su problemomis...
Benediktas Vanagas lenktyniaus aukščiausioje automobilių sporto lygoje
2017-01-10
Nors 2017-ųjų Dakaro ralis žinomiausiam Lietuvos lenktynininkui Benediktui Vanagui nebuvo sėkmingas, netrukus po pasitraukimo jis Lietuvai pranešė labai įdomią žinią: sportininkas planuoja dalyvauti Pasaulio ralio maratonų taurėje (angl. „FIA World Cup fo..
Eismo saugumas Lietuvoje gerėja
2017-01-06
Lietuva 2016-ųjų saugaus eismo statistikos lentelėse greičiausiai nebebus pačiame gale, lyginant su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis. Pirminiais Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, pernai šalies keliuose žuvo penktadaliu mažiau žmonių nei už..
Lietuvoje parduodama vis daugiau naujų automobilių
2017-01-05
Naujų automobilių rinka auga. Tą sufleruoja auganti ekonomika, vidutinis atlyginimas ir pragyvenimo lygis, tą teigia vienas po kito dygstantys naujų automobilių pardavimų salonai, o patvirtina statistika. Pasak jos, 2016-aisiais Lietuvoje buvo nupirkta 19..
„Dacia“: pigu, bet ar gerai?
2017-01-02
„Dacia“ yra jau penkiasdešimties metų istoriją skaičiuojantis automobilių gamintojas, pastaruosius du dešimtmečius priklausantis „Renault“. Būtent nuo 1999-ųjų, kai prancūzų koncernas įsigijo rumunų gamintoją, galima skaičiuoti „Dacia“ atgimimo metus, o 2..
Automobilių garso sistemos – vagių džiaugsmas
2016-12-30
Prieš dešimtį metų žmonės pavydžiai žvelgdavo į naujus automobilius, turinčius integruotas garso sistemas, nes į senesnius automobilius tekdavo montuoti negamyklines magnetolas bei saugoti jas nuo vagių kas vakarą nuimant dangtelį ir nešantis jį namo. Šiu..
Sausio 1 dieną – padidėjusios baudos
2016-12-29
Pirmąją 2017-ųjų metų dieną galios netenka senasis Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK) ir įsigalioja Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK). Kartu su jo įsigaliojimu keičiasi ir kai kurios baudos nedrausmingiems vairuotojams – sumos, kuri..
Automobilis be PVM
2016-12-23
Lietuvoje, įsigyjant asmeninės paskirties automobilius, reikia susimokėti pridėtinės vertės mokestį – 21 proc. Dėl to „Nissan Qashqai“, „Volkswagen Golf“ ir kiti automobiliai pabrangsta keliais tūkstančiais eurų, o prabangesni modeliai – ir keliolika. Įsi..
Kaip išsirinkti snieguotai žiemai tinkamą automobilį?
2016-12-20
Žiemos orai – vargas vairuotojams. Šaltis sukausto kelius, pūgos pridrebia sniego, o vėjas suneša į šalikeles pusnių. Vairuoti automobilį tokiomis sąlygomis – iššūkis net patyrusiems. Ką daryti, kad netektų slidinėti ties kiekvienu posūkiu ar, nesuvaldžiu..
Didingi mūšiai, tamsios valdovų paslaptys ir meilė įspūdingame istoriniame epe „VIKINGAS“
2016-12-20
Filmų „Nakties sargyba“ ir „Dienos sargyba“ prodiuseriai pristato ambicingiausią ir metų brangiausią Rusijos kino epą „Vikingas“. Jo režisierius Andrejus Kravčiukas jau turi patirties kurti epinius filmus – 2008 m. pasaulį išvydo jo realiais įvykiais pare..
Naujieji metai bus – su kultine komedija „Eglutės 5“!
2016-12-20
Metų kalendoriuje dienos tirpsta – laikas užbaigti darbus, pirkti dovanas ir ieškoti eglutės! Prieš pat Naujuosius, filmų „Nakties sargyba“ ir „Dienos sargyba“ režisierius ir prodiuseris Timuras Bekmambetovas visiems laukiantiems stebuklo pateikia tobulai..
Žiema – „Subaru“ metas. Ar tikrai?
2016-12-16
Vos pasnigus, šnekučiuojant darbe „Subaru“ vairuotojus atpažinti tampa ne ką sunkiau nei vegetarus – jie patys apie tai praneša. „Išgąsdino žiema? Cha, aš tai su baru, man sniegas nebaisus“. Nemaža dalis vairuotojų, paklausti, koks automobilis geriausias ..
Lietuvos „Metų automobilis 2017“ – „SEAT Ateca“
2016-12-15
Nemažai vokiškų genų turintis ispanas tapo Lietuvos „Metų automobiliu 2017“. Tai – pirmas SEAT sukurtas visureigis ir pirmoji gamintojo pergalė tokiame konkurse. Kas ją lėmė?..
Dakaras 2017: lietuviai turi naujienų
2016-12-12
Dakaro ralis yra ne tik geriausiai žinomas automobilių sporto renginys Lietuvoje. Populiarumu sausio mėnesį jis drąsiai varžosi su krepšiniu ir jį, įvairių tyrimų duomenimis, netgi lenkia. Nemažai lietuvių 2017-ųjų maratono Pietų Amerikoje laukia su nekan..
Kelių ženklinimo įtaka eismui
2016-12-09
Vilniečiai pamena stresą, kurį patyrė vasaros antroje pusėje atvykę prie Žirmūnų ar Antakalnio g. žiedinių sankryžų: eismo tvarka juose pakitusi ir nemaža dalis važiuoti nebemoka. Nes tvarka tose sankryžose dešimtis metų nesikeitė. Vėliau analogiškai žymė..
Sniegas su trimis šauktukais
2016-12-06
Lietuviai gavo progą prisiminti jau pamirštus važiavimo ant apsnigto kelio įgūdžius. Ta pačia proga galima pakeiksnoti kelininkus už per vėlai valomas gatves, pasigirti, jog „Subaru“ išvažiuoja visur, o geros žieminės padangos nereikalingos, jeigu turi ke..
Nauji automobilių gamintojų atstovai atranda Lietuvą
2016-12-05
Lietuvoje kasmet debiutuoja po naują automobilių markę: prieš kelerius metus veiklą pradėjo po pertraukos grįžęs vokiškas greičio etalonas „Porsche“, netrukus – prabangieji italai „Maserati“, o iškart po jų apie debiutą prakalbo ir prabangūs amerikiečiai ..
Sostinės gelbėtojas – vakarinis aplinkkelis
2016-11-30
Vilniaus gyventojai ir dažnai šiame mieste besilankantys vairuotojai su nekantrumu laukia gruodžio antrosios pusės. Tuomet turėtų būti atidaryta trečioji Vilniaus vakarinio aplinkkelio atkarpa, kuri, kaip manoma, ženkliai sumažins spūstis pagrindinėse mie..
Los Andželo automobilių paroda: Amerikos naujovės
2016-11-28
Daugiau nei šimto metų istoriją skaičiuojanti Los Andželo automobilių paroda yra viena didžiausių ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje. Automobilių gamintojai joje pristato daugiausia į JAV rinką orientuotas naujoves, tačiau jos neretai sulaukia pasisekimo..

Paieška straipsniuose

Jei iškilo klausimų, rašykite čia
Darbo laikas: I-V 09:00 - 17:00
UAB „Vertikali Medija“

Klausimai ir komentarai